قابلیت Edge Storage در دوربین های مداربسته
2115

قابلیت Edge Storage در دوربین های مداربسته

قابلیت Edge Storage در دوربین های مداربسته

ضبط لبه یا Edge Storage با نام های ضبط روی حافظه داخلی یا ضبط تصاویر اینبورد نیز شناخته می شود. در این حالت دوربین مداربسته تصاویر را به جای دستگاه جداگانه ضبط تصاویر (NVR) بر روی یک حافظه داخلی که در خود دوربین قرار دارد ذخیره می کند. قابلیت ضبط لبه به شما انعطاف پذیری بیشتری در ضبط تصاویر می دهد و پایداری سیستم نظارت تصویری شما را افزایش می دهد.

عملکرد Edge Recording

ذخیره تصاویر دوربین مداربسته بر روی یک کارت حافظه داخلی ضبط لبه نامیده می شود و به این خاطر است که محل قرارگیری آن در لبه (Edge) سیستم نظارت تصویری شما قرار دارد نه در یک مکان مرکزی مانند دستگاه NVR که همه دوربین ها و دستگاه های دیگر به آن متصل می باشند.

 استفاده از دوربین های مداربسته با کارت حافظه SD محدودیت هایی در مقایسه با فضای بزرگ ذخیره سازی هارددیسک کامپیوتر یا هارد دستگاه NVR دارند که باعث می شود استفاده از آن ها زمانی مناسب باشد که بخواهید مقدار کمتری از فایل های تصویری را ذخیره نمایید.ضبط تصاویر با فعال کردن قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection) باعث می شود تصاویر فقط هنگامی که حرکتی در آن رخ دهد ضبط شوند و می تواند تنها با ثبت وقایع در امتداد زمان در فضای ذخیره سازی ما صرفه جویی زیادی نماید. این قابلیت به خوبی با ضبط لبه عمل می کند. اگر بودجه شما برای سیستم نظارت تصویری محدود باشد ضبط لبه یا Edge Recording می تواند به عنوان راه حل جایگزین سیستم های ذخیره سازی با حجم بالا برای کاهش بودجه استفاده شود. اگرچه شما نیاز به خرید کارت حافظه SD برای هر دوربین مداربسته به صورت جداگانه دارید، اما با این حال هزینه فضای ذخیره سازی در سیستم NVR می تواند خیلی بیشتر از هزینه مورد نیاز برای این کارت های حافظه باشد. علاوه بر آن اگر نیاز به ذخیره تصاویر برای مدت زمان طولانی ندارید، ضبط لبه می تواند جوابگوی نیازهای نظارتی شما باشد و در هزینه های فضای ذخیره سازی تا حدود زیادی باعث صرفه جویی شود.

ویژگی دوربین ها با قابلیت ضبط لبه

1.ضبط تصاویر بر روی کارت حافظه داخلی هنگامی که ارتباط با دستگاه ذخیره تصاویر مرکزی (NVR) قطع شده باشد، 2. ذخیره تصاویر دوربین مداربسته ای که نمی توان به راحتی آن را به دستگاه ذخیره تصاویر مرکزی وصل کرد، مانند مکان های راه دور و سیستم های نظارتی در حال حرکت مانند وسایل نقلیه، 3. به حدأقل رساندن پهنای باند شبکه با ارسال نکردن فایل های تصویری بزرگ و حجیم بر روی شبکه

ضبط لبه برای چه کاربری ساخته شده است؟

ضبط لبه می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی اصلی در یک سیستم نظارتی کوچک یا به عنوان بخشی از یک سیستم نظارتی بزرگ برای ذخیره سازی و بازیابی تصاویر مورد استفاده قرار گیرد. این قابلیت می تواند در کاربری های متفاوت و برای اهداف متفاوت مورد استفاده قرار گیرد، که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای کسب و کارهای مختلف که قابلیت تشخیص حرکت در آن ها فعال شده و تصاویر در شب و زمانی که مجموعه تعطیل می باشد فقط هنگامی که حرکتی در تصویر رخ دهدضبط می شوند.

برای استفاده در منازل که تصاویر فقط هنگامی که صاحبخانه در منزل نیست ضبط می شوند.

برای استفاده در حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و قطار که وصل کردن دوربین مداربسته به دستگاه NVR (ذخیره ساز مرکزی) مشکل می باشد.

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی