ذخیره سازی تصویر در سیستم های شبکه
1675

ذخیره سازی تصویر در سیستم های شبکه

امروزه با به کارگیری روش های هوشمندانه، ضبط کننده ها قادر به تأمین توان لازم با عملکرد بیشتر جهت بازیابی تصاویر هستند. رابط های کاربری پیشرفت کرده اند و قابلیت هایی همچون جستجوی ادراکی جهت مرور تصاویر براساس تقویم و مناسبت و کنترل های قابل انعطاف بازپخش، که به کاربر اجازۀ پرش به ساعت و روز خاصی یا به یک شماره ثانیۀ متغیر قبل از زمان اتمام ضبط را می دهد، به آن ها افزوده شده است.

بعضی از گونه های NVR جدید دارای قابلیت پیچیده تری همچون تکنولوژی توسعه یافته تطبیق چهره هستند که تصویر دریافتی از یک دوربین مستقل تحت شبکه (مجهز به قابلیت تشخیص چهره) با چهرۀ از قبل شناسایی شده و ذخیره شده در ضبط کننده تصاویر را مقایسه می کند و در صورت یکسان بودن به کاربر اعلام می کند که می تواند به صورت یک پیام هشدار و از طریق پست الکترونیکی، سیستم هشدار، درگاه خروجی تجهیز، آژیر یا نمایشگر ارسال شود. این قابلیت به عنوان یک روش امنیتی با رویکرد استفادۀ سریع تر و بهینه تر از تصاویر ذخیره شده طراحی شده است.

قابلیت های نرم افزاری دیگری نیز براساس به کارگیری تصاویر ضبط شده ایجاد شده است که در این خصوص می توان به شمارش بازدیدکنندگان، محاسبۀ زمان بازدید اشخاص و حتی تخمین سن و جنسیت آن ها اشاره کرد. این قابلیت ها می تواند به فروشگاه های کوچک برای ردگیری الگوی مشتریان کمک کند و اطلاعات جمعیتی مفیدی را ارائه دهد.

ذخیره سازی برای هر سیستم ویدئویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان سیستم باید مطمئن شوند که حجم حافظۀ کافی برای مدت زمان، سرعت فریم و وضوح مورد نیاز جهت ذخیره سازی تصویر را در اختیار دارند. فن آوری های در حال تغییر بازار امروز، نیازمندی های ذخیره سازی را تغییر می دهند. گزینه های سنتی ذخیره سازی شامل DVRها، یک قسمت استاندارد از سیستم های آنالوگ و NVRها برای سیستم های IP هستند. هر دو نوع DVRها و NVRها دارای هارددیسک هستند که ذخیره سازی را ممکن می سازند و اگر حافظۀ ذخیره سازی بیشتری نیاز باشد، می توان از تجهیزات توسعه دهنده استفاده کرد. پیشرفت به کارگیری تجهیزات نظارت تصویری در جهتی بوده است که به کاربران اجازۀ به کارگیری انواع تجهیزات ذخیره سازی تصاویر را می دهد به طوری که دیگر کاربر اجباری در به کارگیری سیستم ذخیره ساز مجزا نداشته و امکان یکپارچه سازی و استفاده از انواع ذخیره سازهای شبکۀ هیبریدی (ترکیبی) فراهم شده است.

              

 

تهیه شده توسط: گروه فنی پادالکترونیک

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی