اندازه گیری لوکس (واحد روشنایی) دوربین مداربسته
2157

اندازه گیری لوکس (واحد روشنایی) دوربین مداربسته

اندازه گیری لوکس (واحد روشنایی) دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

میزان روشنایی که هر دوربین امنیتی نیاز دارد تا به کمک آن بتواند به خوبی به ضبط تصاویر بپردازد اندازه لوکس دوربین نام دارد. هرچه مقدار عددی آن کمتر باشد نشان دهنده عملکرد بهتر دوربین در محیط های کم نور است. دوربینی با 2/. لوکس نسبت به دوربینی با 3/. لوکس از برتری بیشتری در عملکرد برخوردار است. دوربینی با 3../. لوکس نهایت کارایی (در نور کم) را داراست. بر همین اساس گفته می شود دوربین هایی که در محدودۀ مادون قرمز عمل می کنند دارای لوکس ./. هستند، چرا که در عمل در حیطۀ کاری آن ها چشم انسان قادر به دیدن نیست و بنابراین تاریکی محض محسوب می شود.  ممکن است بتوان اندازه لوکس دوربین های معمولی را بر روی آن ها مشاهده کرد.

در برخی از دوربین های امنیتی مادون قرمز از فناوری جامد استفاده شده است. دیودهای نوری که از این فناوری استفاده می کنند، نسبت به مدل های رایج توان مصرفی کمتری دارند. باید توجه شود که دوربین های امنیتی مادون قرمز نیازی به تجهیزات نورپردازی جانبی ندارند و از این نظر هم مصرف انرژی آن ها بهینه است. نصب آن ها در فضای باز با اندک تلاشی قابل انجام است که البته این نقطۀ مشترک تمام دوربین های مداربسته است. هرچند دوربین های امنیتی مادون قرمز در بیشتر موارد از سهولت نصب بیشتری برخوردارند.

روشن کردن لامپ اتاق هنگام عکاسی با دوربین های معمولی می تواند ایده مناسبی جهت به کارگیری نورافکن های مادون قرمز اضافی باشد. اگر فردی بخواهد عکسی در یک اتاق کم نور بگیرد، جهت رفع سایه ها و نقاط تاریک اقدام به نورپردازی مناسب (روشن کردن نواحی سایه دار و تاریک) می کند که در این صورت، حتی بدون استفاده از فلش، تصاویر بهتری حاصل می شود. نورافکن های جانبی مجموعه ای از دیودهای مادون قرمز هستند که برای تأمین روشنایی نامرئی مورد نیاز دوربین های امنیتی مادون قرمز مورد استفاده قرار می گیرند. به وسیلۀ این تجهیزات که به سادگی قابل نصب هستند، می توان منطقۀ تحت نظر را گسترش داد و به عمق نفوذ دوربین ها اضافه کرد. معمولاً نورافکن ها درست در کنار دوربین مربوطه نصب می شوند و تنها نیاز به تأمین برق دارند.

                             

                                                 نورافکن مادون قرمز

تهیه شده توسط : گروه فنی پادالکترونیک

 

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی