طریقۀ اتصال دستگاه DVR به مدولاتور
2821

طریقۀ اتصال دستگاه DVR به مدولاتور

در ابتدا می بایست کابل تصویر DVR را به ورودی UHF دستگاه مدولاتور متصل نمود و سپس یک فرکانس نسبت به فرکانس های شبکه های تلویزیونی به مدولاتور داد. به طور مثال فرکانس شبکۀ اول 25 می باشد.

در صورتی که دستگاه تقویت مرکزی دارای UHF باشد، خروجی آنتن هوایی را به IN دستگاه مدولاتور متصل نموده و سپس خروجی دستگاه DVR را به  VIDEO IN که معمولاً زرد رنگ است وصل کرده و سپس یک خروجی از آنتن OUT با کابل برای ورودی UHF تقویت کننده آنتن مرکزی گرفته می شود. پس از انجام این کار بهتر است تنظیمات دستگاه مدولاتور را روی C و بین عدد 6 تا 18 قرار داد (هرچه عدد بالاتر برود فرکانس قوی تر خواهد شد)

اگر دستگاه آمپلی فایر (تقویت کننده آنتن مرکزی) فاقد UHF بوده و فقط دارای خروجی VHF باشد روش بالا را انجام داده و فقط به جای خروجی UHF بر روی VHF وصل می شود و فرکانس نیز بین 31 تا 36 تنظیم می شود. پس از رویت ابتدای تصاویر دوربین بر روی آنتن مرکزی، برای بهتر شدن تصاویر باید فرکانس را کمی بالا و پایین برد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

از طریق استفاده از مبدل VGA به AV می توان خروجی دیجیتال دستگاه  NVRرا به آنالوگ تبدیل کرده و از این طریق دستگاه دوربین های تحت شبکه را نیز به سیستم آنتن مرکزی متصل کرد. لازم به ذکر است که با توجه به انتقال آنالوگ دوربین ها تا محل نمایش، وضوح تصاویر آن ها به شدت کاهش خواهد یافت.

مزایای استفاده از آنتن مرکزی

سادگی: با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین ها به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل خواهد شد. مشاهدۀ تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند به راحتی قابل انجام خواهد بود.

هزینۀ پایین: هزینۀ اتصال دوربین به سیستم آنتن مرکزی بسیار ناچیز و در حد خرید یک مدولاتور و تنظیم آن خواهد بود.

معایب استفاده از آنتن مرکزی

عدم امکان بازپخش تصاویر: با اتصال DVR به آنتن مرکزی امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای دستگاه در محل نمایش وجود نخواهد داشت.

رزولوشن پایین: با توجه به انتقال تصاویر دوربین ها به صورت PAL، وضوح تصویر دوربین ها به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

تهیه شده توسط: گروه فنی پاد الکترونیک

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی