دستگاه مدولاتور چیست؟
4053

دستگاه مدولاتور چیست؟

روش اتصال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

به طور معمول یکی از خواسته های مشتریان در هنگام نصب سیستم های دوربین مداربسته در واحدهای مسکونی، اتصال آن به آنتن مرکزی برای نمایش تصاویر در تمامی واحدهاست که جهت این کار از دستگاه مبدل AV به RF و یا به اختصار مدولاتور استفاده می شود. در واقع مدولاتور دستگاهی برای انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی آنتن مرکزی است.

در سیستم آنتن مرکزی به جای استفاده از چند آنتن برای گرفتن سیگنال در هر تلویزیون از یک آنتن مشترک برای آنها استفاده می گردد. سیگنال خروجی آنتن نمی تواند به طور مستقیم بین تمامی نمایشگر ها تقسیم شود و باعث افت شدید سیگنال می شود و می بایست از یک دستگاه تقویت کننده مرکزی (آمپلی فایر) برای تقویت و سازمان دهی خروجی آنتن استفاده گردد.

به صورت کلی نوع خروجی آنتن های تلویزیونی با نوع خروجی دستگاه های ضبط و پخش تصاویر همچون DVR متفاوت می باشد و نمی توان آن را به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل نمود. برای اتصال دستگاه DVR به آنتن مرکزی می بایست از دستگاه مدولاتور استفاده شود.

دستگاه مدولاتور در واقع یک نوع مبدل جهت تبدیل خروجی دستگاه DVR به ورودی VHF و UHF می باشد. برخی از این مبدل ها دارای خروجی های متعددی می باشند که امکان اتصال به خروجی های VGA یا HDMI را هم به آنتن مرکزی فراهم می نمایند.

تهیه شده توسط: گروه فنی پاد الکترونیک 

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی