BLC چیست؟
1495

BLC چیست؟

BLC (اصلاح نور پس زمینه):

یکی از مشکلاتی که همواره برای دوربین هایی که در محل های سرپوشیده با مجاورت منبع نور خارجی (مانند پنجره ها و درب های ورودی) وجود دارد، پدیده نور مخالف می باشد. با قابلیت BLC دوربین می تواند نور پس زمینه تصویر را جبران نماید و با کم یا زیاد نمودن خودکار نور پس زمینه، تصویر واضح تری را در اختیار کاربر قرار دهد.

هنگامی که در محدودۀ دید دوربین منابع نوری مزاحم و مستقیم وجود داشته باشند، این امر باعث افت وضوح تصویر می شود. با فن آوری BLC این منابع مزاحم پوشش داده شده و نور محیط متناسب با تصویر تنظیم می شود تا کیفیت تصویر در نقاط کم نور بهبود یابد.

در دوربین های فاقد فن آوری جبران بازگشت نور، تابش نور شدید و بازگشت آن موجب می شود که دوربین نتواند تصویر واضحی از محیط و اشیاء پیرامون خود ارائه دهد. این مسأله مشکلاتی را برای استفاده کنندگان از دوربین های مداربسته معمولی ایجاد می کند که عدم نمایش پلاک اتومبیل ها یکی از آن مشکلات است.

دوربین هایی که جهت خواندن پلاک اتومبیل بکار می روند، از فن آوری (HS-BLC) استفاده می کنند. این دوربین ها نور شدید چراغ های جلوی اتومبیل را در مانیتور کاهش می دهند و با تنظیم خودکار نور، تصاویری به مراتب بهتر و واضح تر ایجاد می کنند. در تصویر پردازش شده پلاک اتومبیل به وضوح قابل تشخیص است.

شاتر الکترونیکی دوربین با تنظیم مدت زمان پرتوگیری، امکان دریافت نور بیشتری از نقاط تاریکتر را می دهد. در دوربین های با کیفیت بالاتر امکان خاموش و روشن کردن این قابلیت نیز وجود دارد.

تهیه شده توسط: گروه فنی پاد الکترونیک

  • پاد الکترونیک
  • ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
  • ۰

نظرات

بازدید کننده گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

ارسال فوری

تحویل حداکثر طی 1 روز کاری
 

فروش ویژه

هر سه روز کالای ویژه برای همکاران ویژه
 

09130753912

پشتیبانی محصولات و سیستم های امنیتی